מתיחת זרועות / ירכיים

ירידה מסיבית במשקל הן בעקבות דיאטה והן כתוצאה מניתוחים בריאטרים (קיצור קיבה לדוגמה) גוררת אחריה השלכות אסתטיות. במקרים רבים, לאחר ירידה גדולה במשקל, העור אינו מספיק להתכווץ ונותרים יתרות עור משמעותיות באזורים שונים בגוף. רקמת העור והרקמות מתחת לעור מאבדות מהאלסטיות שלהן תוך כדי ההשמנה וההרזיה, ואינן מסוגלות להתכווץ טוב. איכות העור במצבים אלה ירודה, ייתכנו סימני מתיחה וקיימת צניחה של רקמות הדורשות טיפול. עודפי עור הניכרים הנותרים יכולים גם להוות בעיה תפקודית בחיי היום יום. ניתוחי עיצוב גוף שונים באים לפתור את הבעיה האסתטית שנוצרה. בין הניתוחים השכיחים קיימים מתיחת בטן והרמת שדיים עם או ללא הגדלה (ראו להלן באתר). עודפי עור יכולים ללוות מצב זה גם באזור הזרועות, הגב והירכיים.

ניתוח מתיחת ירכיים וניתוח מתיחת זרועות מהווים תשובה טובה לעודפי העור באזור הזרועות והירכיים. למרות רתיעה מובנת מפני צלקות הניתוח, יעילות הניתוח משמעותית.

כמו-כן אחוזי הצלחת עיצוב ירכיים ועיצוב זרועות גבוהים מאד ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל.

Arms and Thighs Stretching

בניתוח חיטוב ירכיים וניתוח חיטוב זרועות במקרים קלים ניתן לבצע שאיבת שומן בלבד. במקרים רבים יש צורך בהסרת עודפי עור ובמתיחה בכל אזור ואזור, דבר המותיר צלקת מקומית.

ניתוחים אלה מבוצעים בהרדמה כללית. בדרך כלל ניתוחי מתיחה (זרועות/ירכיים) מחייבים אשפוז לילה להשגחה.

יש להפסיק ליטול מדללי דם וכן להפסיק לעשן לפחות כשבועיים לפני הניתוח. יש להגיע לניתוח כאשר לחצי הדם וערכי הסוכר מאוזנים. הניתוח לא מבוצע לבעלי משקל עודף ניכר כדי להימנע מסיכון לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, פתיחת חתכי ניתוח, זיהומים וריפוי איטי.

חסר בחלבונים ואנמיה יכולים לפגוע בהחלמה ובריפוי הפצע על כן יש להקפיד כי המטופל/ת כשירים מבחינה תזונתית לעבור את הניתוח.

ניתוח מתיחת ירכיים וניתוח מתיחת זרועות מתאימים לכל בעל/ת עודפי עור ושומן במקומות אלה וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18. במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה יש לדעת כי תוצאות הניתוח עלולות להשתנות בעקבות כניסה להיריון נוסף. כל שינוי במשקל מעל 5 ק”ג יכול לשנות את תוצאת הניתוח.

בייעוץ טרום הניתוח נבדק המטופל/ת : גובה, משקל ואזור הניתוח המיועד.

בניתוח המתיחה עצמו מבוצעת, במקרה הצורך, שאיבת שומן באזור.

מתיחת ירכיים שכיח לבצע באזור הירך הפנימית. במידת האפשר מסיימים בצלקת המוסתרת בקו המתאר באזור המפשעה בלבד. לעיתים יש צורך בצלקת אורכית בירך הפנימית כתלות בכמות עודפי העור הקיימת.

במידה ויש צורך בחיטוב ירכיים חיצוני בלבד הצלקת משנה את מיקומה לפי הצורך.

קווי החתכים נסגרים בתפרים נספגים.

עם סיום הניתוח על המטופל/ת ללבוש בגד מחטב המצוי בשימוש גם עבור שאיבת שומן למשך כחודש. בגד זה נועד למניעת הצטברות נוזלים ולהוריד את הבצקת המקומית.

תקופת ההחלמה הראשונית מלווה בכאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הירכיים, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור הירכיים. ריפוי מלא של חתכי הניתוח יכול לקחת מספר שבועות.

Arms and Thighs Stretching

מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים. אולם יש להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה.

תוצאת הניתוח הסופית נראית רק לאחר מספר חודשים בתום ספיגת הבצקות והנפיחויות המקומיות.

מתיחת זרועות מבוצעת אף היא בהרדמה כללית.  בניתוח זה מבוצעת שאיבת שומן לפי הצורך, ומוסרים עודפי עור מקומיים. המטרה היא לסיים את הניתוח עם צלקת מינימאלית אפשרית. במקרה של עודפי עור משמעותיים הצלקת הינה לאורך הזרוע הפנימית מקו המרפק ועד בית שחי. הסרה מקסימאלית של “הכנפיים” (הידלדלות עור הזרוע) סמוך למוצא הזרוע. לאחר הסרת העודפים נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים. האזור נחבש באגידה אלסטית או בבגד מחטב מיוחד לזרועות. עם בגד זה יש לשהות כ-3 שבועות.

תקופת ההחלמה הראשונית יכולה להיות מלווה בכאב, בצקת ונפיחות מקומית, שטפי דם עוריים ושינויי תחושה בעור. מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים.

תוצאות סופיות של ניתוח מתיחת זרועות נראות לאחר מספר חודשים. בכל מקרה תהיינה צלקות שיכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום.

סיבוכי ניתוחי מתיחה נדירים. סיבוכים אפשריים :

  1. דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח
  2. סרומה (נוזל תגובתי המחייב ניקוז)
  3. זיהום
  4. אסימטריה
  5. קרישי דם בוורידי הרגליים ותסחיפים לריאות – סיבוך נדיר ביותר. סביב הניתוח למטופל מלבישים גרביים פנאומטיות להזרמת הדם ברגליים.
  6. פעירת קווי תפרים
  7. צורך בניתוח נוסף.

לפירוט נוסף ניתן להגיע לפגישת יעוץ עם הרופא.

» לצפיה בתמונות “לפני אחרי” ניתוח מתיחת ירכיים »