הקטנת שדיים לגבר

גינקומסטיה משמעותה מראה של חזה נשי אצל גבר. גם לגברים יש רקמת שד, אולם זו מועטה ואינה מורגשת לרוב. רקמת שד עודפת אצל גבר גורמת למראה הגורם מבוכה אצל גברים. חזה גברי אמור להיות שטוח, ושרירי החזה המתבלטים משווים מראה שרירי וחטוב. גינקומסטיה יכולה לגרום להורדת הביטחון העצמי.

קיימים גורמים שונים היכולים ליצור גניקומסטיה, ביניהם : השמנת יתר, תרופות שונות, בעיות הורמונליות, תורשה גנטית, שימוש מוגבר בסמים או אלכוהול וכיו”ב. ברוב המקרים אין סיבה ידועה למצב.

קיימות מספר דרגות של גינקומסטיה בהתאם לכמות רקמת השד/שומן העודפת וכן עודפי העור.

ההתייחסות הכירורגית היא לכל דרגה בהתאם לחומרתה. (על כך בהמשך)

ניתוח לתיקון גינקומסטיה מבוצע בהרדמה כללית. משך הניתוח נע בין שעה לשעה וחצי על פי רוב. ברוב המקרים לא דרוש אשפוז לילה להשגחה.

היות והשדיים מסיימים להתפתח לאחר סיום ההתבגרות, ניתוח גינקומסטיה מתאים לגברים שסיימו את תקופת ההתבגרות המינית, לרוב לאחר גיל 17. שינוי במשקל מעל 5 ק”ג יוכל לשנות את צורת החזה ותוצאת הניתוח. כמו כן מומלץ לבצע ניתוח לבעלי גינקומסטיה שהינה סטטית מעל לשנה לפחות.

טרם הניתוח מומלץ לבצע בירור לגבי הגורם ליצירת המצב (לדוגמה בעיה הורמונאלית). כדאי לבצע תיקון של בעיה קיימת על מנת שהמצב לא יישנה בעתיד לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח יש ללבוש מחוך (בגד מחטב) למשך תקופה של כחודש.

Breast Reduction For Men

לגינקומסטיה יש מספר דרגות, ולכל דרגה מתייחסים בהתאם.

במצב של עודפי שומן קלים, ללא עודפי עור ניתן לבצע שאיבת שומן בלבד דרך 2 נקבים (כל אחד בן מספר מ”מ) בכל צד – בבית חזה צידי ובגבול עטרה-עור. בדרך זו נמנעים דימומים מיותרים. לעור יכולת התכווצות טובה בשל האלסטיות שלו וניתן יהיה להגיע לתוצאה טובה בסיום תקופת ההחלמה.

במצב בו יש בנוסף עודפי בלוטה, יש לבצע גישה פתוחה בנוסף על שאיבת שומן. החתך העיקרי הוא בצורת סהר במחצית התחתונה של העטרה.

במצב בו יש גם עודפי עור ניכרים, מצב האופייני לאחר ירידת משקל גדולה, יש לבצע בנוסף להסרה של עודפי בלוטה ושומן גם הסרה של עודפי העור, דבר המותיר צלקות סביב העטרה ולעיתים צלקת נוספת ע”פ החזה (כל מקרה לגופו).

ישנם מקרים בהם המטופל יוצא מחדר ניתוח עם נקזים הצוברים הפרשות מוגברות מאזור הניתוח. נקזים אלו מוסרים לאחר פרק זמן של יום עד מספר ימים.

תקופת ההחלמה לאחר הניתוח יכולה להיות מלווה בכאבים, שטפי דם, בצקות, שינויי תחושה באזור הניתוח כולל הפטמות. ברוב המקרים התחושה חוזרת למצב נורמלי לאחר פרק זמן של עד מספר חודשים לאחר הניתוח.

יש להימנע ממאמצים במשך שבועיים לאחר הניתוח.
התוצאה הסופית של הניתוח נראית לאחר מספר חודשים ויש להתאזר בסבלנות עד לקבלת תוצאה זו. כל מטופל נמצא במעקב מרפאתי אצל ד”ר ענבר לאחר הניתוח.

סיבוכי הניתוח נדירים. סיבוכים אפשריים :

  1. דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח
  2. סרומה (נוזלים המצברים באזור הניתוח המחייבים ניקוז במסגרת מרפאתית)
  3. צלקות מעובות ו/או רחבות – תלוי גנטיקה של מטופל
  4. זיהום – המטופל לרוב באופן שמרני
  5. רקמת שד עודפת שנותרה המחייבת ניתוח חוזר
  6. אסימטריה או עיוות של מראה החזה
  7. הפרעה תחושתית זמנית או קבועה

פרוט נוסף לגבי הניתוח ניתן יהיה לקבל בפגישת יעוץ עם הרופא.

» לצפיה בתמונות ”לפני אחרי” ניתוח גינקומסטיה »