שאיבות שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא למעשה ניתוח לעיצוב וחיטוב הגוף. אין מטרת הניתוח הורדת משקל. ניתוח שאיבת שומן הוא פיתרון טוב להורדת מצבורי שומן הבולטים מקווי המתאר הטבעיים של הגוף ומפריעים אסתטית. מהלך הניתוח פשוט. אזורי השאיבה מוסננים בתמיסה פיזיולוגית שמקטינה דימומים. באמצעות קנולות שאיבה מיוחדות מבוצעת שאיבת שומן של השכבות העמוקות דרך חתכים קטנים ביותר.
שאיבות קטנות בשטחי גוף קטנים ובודדים ניתן לבצע בהרדמה מקומית עם או בלי טשטוש. שאיבות גדולות או שאיבות במספר אזורים בגוף מבצעים בהרדמה כללית.
נפח מקסימאלי לשאיבה הינו 5-6 ליטרים. זהו נפח בטוח לשאיבה והסיכונים בו נמוכים מאד. משך הניתוח משתנה בהתאם למספר אזורי השאיבה ונפח השאיבה.

מומלץ להפסיק ליטול מדללי דם כשבועיים לפני הניתוח.

הניתוח לא מתאים לבעלי משקל עודף ניכר היות ומדובר בנפח גדול מאד לשאיבה ולא תהיה יעילות מספקת לניתוח. כמו-כן בבעלי משקל עודף הסיכון הניתוחי עולה. מומלץ להיות יציבים במשקל לפני הניתוח לפחות 3-6 חודשים לפני הניתוח.

שאיבת שומן מתאימה לכל בעל/ת משקל סביר עם בעלי איכות עור טובה המבקשים לחטב אזורים שונים בגופם על מנת לשוות מראה מעוצב ואסתטי לקווי הקימור הטבעיים.
הניתוח מתאים לאלה שסובלים מעודפי שומן ממוקדים בגוף שאינם מגיבים לדיאטה או פעילות ספורטיבית.
לא מומלץ לבצע ניתוח זה לפני גיל 18 ויש להמתין לסיום הגדילה והתייצבות במשקל.  במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה עליה לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח עלולות להשתנות בעקבות כניסה להריון.

רקמת שומן מגיבה לשינויי משקל, ולכן עליה במשקל מעל 5 ק”ג תגרור עליה בנפח רקמת השומן בגוף ותוצאות הניתוח יכולות להיפגע.

Fat Reduction

יודגש כי שאיבת שומן אינה תחליף לדיאטה או לפעילות גופנית. תוצאות ניתוח שאיבת שומן יכולות להשתפר משמעותית במידה ותלווינה בפעילות גופנית לאחר הניתוח.

בייעוץ טרום הניתוח נבדקים משקל הגוף, כמות מצבורי השומן באזורי השאיבה הרצויים, איכות העור, נוכחות צלוליט, אסימטריה במבנה הגוף.
ביום הניתוח שטחי השאיבה מסומנים כמו במפה טופוגרפית. שאיבת שומן ניתן לבצע מאזורים שונים בגוף כגון : מותניים, גב, בטן, ירכיים חיצוניות ופנימיות, ברכיים פנימיות, זרועות סנטר וצוואר וכו’.

יצוין כי שומן שנשאב ניתן להזריקו לאזורים אחרים בגוף כגון פנים (מילוי שקעים וקמטים, מילוי נפחים לרענון הפנים כדוגמת אזור הלחיים, הזרקה לישבן לצורך קימורו ועיצובו, מילוי שקעים אחרים בגוף). השומן שנשאב עובר תהליכי סינון ועיבוד לפני הזרקתו.

עם סיום הניתוח יש המטופל/ת מולבש/ת בבגד מחטב אותו יש ללבוש במהלך כחודש לפחות. בגד מחטב זה נועד למניעת הצטברות נוזלים באתרי השאיבה השונים ולזרז את ספיגת הבצקות.

ההתאוששות משאיבת שומן היא מהירה. תקופת ההחלמה הראשונית יכולה להיות מלווה בכאבים, נפיחויות ובצקות, שטפי דם עוריים, שינויי תחושה בעור. כל אלה חולפים במהלך השבועות הראשונים אחר הניתוח.
תיתכן הפרשה דמית מחתכי הניתוח ליום-יומיים. מדובר במהלך טבעי לאחר הניתוח. הפרשה זו פוסקת מעצמה יום-יומיים אחר הניתוח.

מומלץ להימנע ממאמצים למשך שבועיים.

תוצאות סופיות של שאיבת שומן נראות לאחר חודשים, בתום ירידת הבצקות.
יש אפשרות שאזורים מסוימים יהיו מקומות פחות חלקים על פני העור לאחר שאיבת שומן. במידה והיה קיים צלוליט טרם השאיבה, הוא יוותר לאחר הניתוח. עור עודף יכול ליפול עוד יותר אחר ביצוע שאיבה.

סיבוכי שאיבת שומן נדירים. סיבוכים אפשריים :

  1. דימום ושטפי דם ניכרים
  2. סרומה – הצטברות נוזלים באזור השאיבה שדורשים ניקוז. קורה כשלא נעשה שימוש בבגד המחטב
  3. ירידה בתחושה באתרי השאיבה
  4. זיהום.
  5. תסחיפי שומן – נדירים, יכולים לקרות בשאיבות גדולות מאוד.

פרוט נוסף לגבי הניתוח ניתן יהיה לקבל בפגישת יעוץ עם הרופא.

» לצפיה בתמונות “לפני אחרי” שאיבת שומן »