עיצוב סנטר

לסנטר תפקיד חשוב באסתטיקה הכללית של הפנים. סנטר יכול להיות בולט מדי ויכול להיות קטן ו/או משוך אחורה. ניתוח עיצוב סנטר מיועד לנשים וגברים כאחד, ופעמים רבות משולב יחד עם ניתוח אף להשלמת ההרמוניה של הפנים. מומלץ לבצע ניתוח זה אחרי גיל 18, בו עצמות הפנים הגיעו לידי הבשלה.

בייעוץ טרם הניתוח תיבדקנה הפנים ותוגדרנה מטרות הניתוח וצורת הניתוח. ניתוח עיצוב סנטר ברוב המקרים ניתן לביצוע בהרדמה מקומית. רוב ניתוחי הסנטר המבוצעים כיום נועדו להגדיל או להבליט את אזור הסנטר במקרים בהם הסנטר קטן ואחורי. הגדלת סנטר ניתן לבצע באמצעות שתלי סנטר מסיליקון או מחומרים קבועים אחרים, ע”י הזרקת שומן עצמי להגדלת הנפח או באמצעות חומרי מילוי נספגים (למקרים קלים בלבד). ניתוח סנטר להקטנה שכיח יותר לבצע בהרדמה כללית, בהם מבצעים שיוף או חיתוך עצם (כל מקרה לגופו) זאת לאחר שבוצע צילום רנטגן להדגמת הגורם לבליטת הסנטר.

ניתוח הגדלת סנטר באמצעות שתל מבצעים דרך חתך קטן מתחת לסנטר או מתוך הפה. גודל השתל וצורתו מותאמים למידות המטופל/ת אשר נמדדות לפני הניתוח. משך הניתוח הוא כארבעים דקות. ניתוח למילוי שומן מבוצע אף הוא בהרדמה מקומית. נוטלים שומן בשאיבה קטנה מאזור מסוים בגוף (בטן, מותן, ירך וכו’). שומן זה עובר סינון ועיבוד ולאחר מכן מוזרק לאזור הסנטר. חיסרון שיטה זו כרוך בספיגה חלקית של השומן. אז לעיתים דרוש יותר מטיפול אחד.

בתום הניתוח המטופל/ת יוצאים עם חבישה קטנה בלבד.
תקופת ההחלמה הראשונית יכולה להיות מלווה בכאב, בצקת ונפיחות, שטפי דם עוריים בפנים שחולפים לאחר כשבועיים. תוצאת הניתוח הסופית נראית על פי רוב לאחר מספר חודשים בתום ספיגת הבצקות.

סיבוכי ניתוח אף מאוד נדירים. סיבוכים אפשריים :

  1. דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח
  2. זיהום מקומי המטופל בדרכים שמרניות לרוב
  3. צורך בניתוח נוסף לתיקון/שיפור
  4. איבוד תחושה זמני / קבוע
  5. צלקת בולטת (תלוי גנטיקה)
  6. תזוזת שתל

פרוט נוסף לגבי הניתוח ניתן יהיה לקבל בפגישת יעוץ עם הרופא.