ניתוח אף

ניתוח אף אסתטי מאוד פופולארי. בניתוח זה ניתן לעצב ולשפר את המראה של האף תוך שמירה על ההרמוניה הכללית של הפנים. האף הוא איבר מרכזי בפנים והוא משפיע באופן משמעותי על מראה הפנים הן במבט קדמי והן במבט בפרופיל. ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח אף רפואי לשיפור מעבר האוויר דרכו. הניתוח מיועד לגברים ונשים כאחד. פעמים רבות מבנה האף מתעוות בעקבות חבלה באף ודרוש תיקון ניתוחי. הניתוח מומלץ לא לפני גיל 16-17 שנים. ניתוח זה יכול לשפר את הביטחון העצמי של המטופל/ת.

בייעוץ טרום הניתוח נבדק האף הן מבחינת מבנהו החיצוני וכן הפנימי על מנת לתכנן את סוג הניתוח הרצוי. בפגישת הייעוץ מודגם ומוסבר מהלך הניתוח והתוצאה הרצויה.

ניתוח אף מבוצע לרוב תחת הרדמה כללית. משך הניתוח סביב שעה – שעה וחצי. ברוב הניתוחים הצלקות הן פנימיות ואינן נראות. במיעוט מקרים מבוצע ניתוח בגישה פתוחה, המחייבת חתך בבסיס האף בחלקו התחתון (אזור קולומלה). במקרים בהם דרושה הקטנת נחיריים נותרות צלקות בבסיס הנחיריים אשר מוסוות בקווי מתאר טבעיים של הפנים.
בניתוח עצמו מעצבים למעשה את שלד האף המורכב מעצמות וסחוסים, עליו מולבשת המעטפת של האף (העור עצמו). התפרים הפנימיים נספגים ואין צורך בהסרתם.

בתום הניתוח המטופל/ת יוצאים עם סד לאף אותו משאירים לפחות שבוע לאחר הניתוח וכן אפשרות לטמפונים בנחיריים (למשך יום-3 ימים). מטרת אלה להוריד בצקת, לספוג הפרשות ולמנוע דימומים בתוך האף ע”י הצמדת ריריות האף חזרה למקומן. תקופת ההחלמה הראשונית יכולה להיות מלווה בכאב, בצקת ונפיחות, שטפי דם עוריים בפנים שחולפים לאחר כשבועיים-שלושה. תוצאת הניתוח הסופית נראית על פי רוב לאחר מספר חודשים בתום ספיגת הבצקות.

סיבוכי ניתוח אף מאוד נדירים. סיבוכים אפשריים :

  1. דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח
  2. זיהום מקומי המטופל בדרכים שמרניות לרוב
  3. אסימטריה
  4. צורך בניתוח נוסף לתיקון/שיפור
  5. איבוד תחושה זמני / קבוע
  6. הפרעה במעבר אויר
  7. תוצאה לא רצויה

פרוט נוסף לגבי הניתוח ניתן יהיה לקבל בפגישת יעוץ עם הרופא.

» לצפיה בתמונות “לפני אחרי” ניתוח אף »